John Lurie — саксофон, пензель та рибалка


Джон Лурі ー людина, талановита в усьому, можливо навіть занадто. Багато з вас зустрічали його акторський талант (хоч місцями й епізодично) в фільмах Джармуша, Скорсезе, Вендерса й Феррари. Деякі помічали його в культовому пародійному телешоу “Риболовля з Джоном”, де він по черзі, інколи з Томом Вейтсом, інколи з Вільямом Дефо, вовтузить вудками по розмаїттю водойм планети. Разом із тим, мало людей в світі, як і в Україні, знайомі з найважливішою стороною його багатогранної творчої душі ー музикою.

Починав Джон свою кар’єру в Нью-Йорку кінця 70-х, коли разом зі своїм братом Ітаном та Арто Ліндсеєм (DNAAmbitious Lovers) створили аванґардну джаз-формацію The Lounge Lizards, яка мігрувала від acid jazz’у до no wave’у і в зворотньому порядку.

Швидко причепившись до місцевої no-wave тусовки, гурт став відомим далеко за межами міста. Світові тури супроводжувались частими змінами складу команди. Це не сприяло фіксації їхньої музичної енергії на звуконосіях. За 20 років гурт потішив світ лише чотирма повнофарматниками і, зрештою, розпався в кінці 90-х.

В 1993 та 2014 вийшли 2 альбоми фрі-імпровізаційного тріо нашого героя ー John Lurie National Orchestra. Також окремими релізами вийшли саундтреки до фільмів Джармуша і власного шоу Джона.

В 1977 році Марвіна Понтіака збив автобус. То був геній тогочасної музики ще з 50-х років. Тоді він лише починав записуватись. Американський художник Джексон Поллак міг малювати тільки під його композиції. А ще Марвін, можливо, був пов’язаний з грабунком банку.

Коли в 1999 році вийшов збірник хітів Понтіака, його хвалили Девід Боуі, Леонард Коен та Іґґі Поп. Чудово, але був один нюанс. Альбом хітів записав Джон Лурі. Для нього це був перший і останній досвід в музичній конспірології. Для слухачів ー чи не єдина можливість почути спів артиста, який соромився свого голосу.   

На початку 00-их Джон захворів. Точного діагнозу йому не поставили, назвавши недуг рідким видом хронічної хвороби Лайма. Завдяки їй і, на жаль, через неї, Джон змінив музичну та акторську кар’єри на живопис і по сьогодні він успішно малює.

Цей плейліст ー вступна промова про хаотичний, захоплюючий, від пісні до пісні чесний світ Джона Лурі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *